Uudised

Galerii: märgalade päeva konverents 2020

11.02.2020

3. veebruaril toimus rahvusvahelise märgalade päeva puhul konverents “Kuidas sood toetavad meid ja meie soid?”. Konverentsi ettekanded käsitlesid 2020. aasta rahusvahelise märgalade päeva fookusteemast – elurikkusest märgaladel, ent ka soodega seotud ökosüsteemiteenustest ja eri liikumisvõimalustest soodes. Konverentsi fotosid saab vaadata allpool asuvast galeriist. Rohkem infot konverentsi kohta leiad siit !

Soode taastamise käsiraamatu esimene versioon

03.02.2020

Täna toimuval märgalade päeva konverentsil tutvustatakse soode taastamise käsiraamatu esimest versiooni, mis avatud muudatusteks. Käsiraamat kannab alapealkirja “Soode taastamine: senised kogemused teguloo “soode kaitse ja taastamine” näitel.” Kõigil huviliselt on võimalik väljaannet uudistada siit! Konverentsi ülekannet vaata UTTVst!

Märgalade päeva fookuses on elurikkus

29.01.2020

2. veebruaril tähistatakse üle maailma märgalade päeva, mille fookuses on tänavu elurikkus. Sel puhul toimub Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel 3. veebruaril konverents “Kuidas sood toetavad meid ja meie soid?“ ning avatakse soode taastamist tutvustav näitus.  Konverentsi saab jälgida videosilla vahendusel UTTVst.

Soe talv sootaastamisaladel

16.01.2020

Toimetame  kuuel kaitsealusel sooalal , et  sealseid kooslusi taastada . Anname all põgusa ülevaate sellest, kui kaugel oleme oma tegemistega erinevatel aladel. Laukasoo, Lahemaa rahvuspark Kraavide sulgemine masinatega lõpetati Laukasoos detsembri keskpaigaks, oma panuse andis ka Metropol Group OÜ. Võib öelda, et vaatamata vihmarohkele sügisele, soosis ilm tööde tegijat – külmades ja lumistes oludes oleks tööde teostamine olnud raskem kui ehk […]

Märgalade päeva konverents 3. veebruaril Tartus

08.01.2020

Hea märgalade huviline! Ootame teid juba kuuendat korda toimuvale märgaladega seotud teemasid käsitlevale konverentsile “Kuidas sood toetavad meid ja meie soid?“, mis leiab aset 3. veebruaril 2020 Tartu Ülikooli raamatukogus.

Eelteade: ootame teid 3. veebruaril märgalade päeva tähistavale konverentsile

17.12.2019

Hea märgalade huviline! Ootame teid juba kuuendat korda toimuvale märgalade konverentsile, mis leiab aset tuleva aasta 3. veebruaril Tartu Ülikooli raamatukogus. Palume kõigil huvilistel sündmus varakult kalendrisse kirja panna.

Sügisene ülevaade: kuidas läheb töödega taastatavatel sooaladel?

15.11.2019

Toimetame kuuel kaitsealusel sooalal , et sealseid kooslusi taastada . Anname all põgusa ülevaate sellest, kui kaugel oleme oma tegemistega erinevatel aladel.

Suvised tööd ja sügisesed plaanid Eesti soodes

25.09.2019

Suvega on asjalood soodes kõvasti edasi arenenud – kõik paigad on juurde saanud taastumiseks vajalikke paise. Loe, mis ootab sügisel iga sooala täpsemalt ees!

Mida teha, kui ökosüsteemi taastamine ohustab alal praegu elavaid liike?

11.09.2019

Rikutud ökosüsteeme on hakatud taastama kogu maailmas. Mõnikord on aga niisugustele aladele elama asunud mõni ohustatud liik või kahjustaksid taastamistööd seal hingitsevaid jäänuk-asurkondi.

Juulis ja augustis said 5 sood 55 uut turbatammi

03.09.2019

August on möödunud Eestimaa soodes eriti tegusalt. Teatavasti on soo siiski küllaltki pehme ja vesine maa ning seetõttu ei pääse kõikjale suurte ja raskete masinatega ligi. Seetõttu on teatud paikades parim viis turbapaisude ehitamiseks käsitöö talguliste abiga.