Uudised

Soe talv sootaastamisaladel

16.01.2020

Toimetame  kuuel kaitsealusel sooalal , et  sealseid kooslusi taastada . Anname all põgusa ülevaate sellest, kui kaugel oleme oma tegemistega erinevatel aladel. Laukasoo, Lahemaa rahvuspark Kraavide sulgemine masinatega lõpetati Laukasoos detsembri keskpaigaks, oma panuse andis ka Metropol Group OÜ. Võib öelda, et vaatamata vihmarohkele sügisele, soosis ilm tööde tegijat – külmades ja lumistes oludes oleks tööde teostamine olnud raskem kui ehk […]

Märgalade päeva konverents 3. veebruaril Tartus

08.01.2020

Hea märgalade huviline! Ootame teid juba kuuendat korda toimuvale märgaladega seotud teemasid käsitlevale konverentsile “Kuidas sood toetavad meid ja meie soid?“, mis leiab aset 3. veebruaril 2020 Tartu Ülikooli raamatukogus.

Eelteade: ootame teid 3. veebruaril märgalade päeva tähistavale konverentsile

17.12.2019

Hea märgalade huviline! Ootame teid juba kuuendat korda toimuvale märgalade konverentsile, mis leiab aset tuleva aasta 3. veebruaril Tartu Ülikooli raamatukogus. Palume kõigil huvilistel sündmus varakult kalendrisse kirja panna.

Sügisene ülevaade: kuidas läheb töödega taastatavatel sooaladel?

15.11.2019

Toimetame kuuel kaitsealusel sooalal , et sealseid kooslusi taastada . Anname all põgusa ülevaate sellest, kui kaugel oleme oma tegemistega erinevatel aladel.

Suvised tööd ja sügisesed plaanid Eesti soodes

25.09.2019

Suvega on asjalood soodes kõvasti edasi arenenud – kõik paigad on juurde saanud taastumiseks vajalikke paise. Loe, mis ootab sügisel iga sooala täpsemalt ees!

Mida teha, kui ökosüsteemi taastamine ohustab alal praegu elavaid liike?

11.09.2019

Rikutud ökosüsteeme on hakatud taastama kogu maailmas. Mõnikord on aga niisugustele aladele elama asunud mõni ohustatud liik või kahjustaksid taastamistööd seal hingitsevaid jäänuk-asurkondi.

Juulis ja augustis said 5 sood 55 uut turbatammi

03.09.2019

August on möödunud Eestimaa soodes eriti tegusalt. Teatavasti on soo siiski küllaltki pehme ja vesine maa ning seetõttu ei pääse kõikjale suurte ja raskete masinatega ligi. Seetõttu on teatud paikades parim viis turbapaisude ehitamiseks käsitöö talguliste abiga.

Õppefilmide seeria „Ah soo!” nüüd subtiitritega

29.08.2019

Eestimaa Looduse Fondi 2017. aasta sügisel avaldatud üheksast õppefilmist koosnevat seeriat „Ah soo!” saab nüüd vaadata eesti-, inglise- ja venekeelsete subtiitritega. Õppefilmid tutvustavad mängulises võtmes soo eri tahke.

1. jalaväebrigaadi kaitseväelased aitasid taastada Ohepalu looduskaitseala märgalasid

05.08.2019

Ligi 90 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni ajateenijat tuli eile Eestimaa Looduse Fondi kutsel Ohepalu looduskaitsealale, et aidata kaasa märgalade taastamisele. Kuue tunniga rajasid kaitseväelased 20 paisu, mis peaksid mõjutama pea 250 hektari suurust maa-ala.

Osale augustis soode taastamise talgutel!

28.06.2019

Sood on olulised magevee puhastajad ja talletajad ning süsiniku sidujad, pehmendades seeläbi inimtekkelisi kliimamuutusi. Nii mõnelegi liigile on soo ainuvõimalik elupaik; nimetagem siinkohal näiteks rabapüüd, turbasamblaid ja jõhvikaid. Soid taastakse peamiselt kopatööga, kuid kõikjal maapind rasketehnikat ei kanna ja siinkohal tuleb mängu talgubrigaad.