Seminar

Olete oodatud vaatama projekti „Soode kaitse ja taastamine“ lõppu tähistavat seminari 8. detsembril kell 14 – ettekandeid näeb SIIT:

 

Projekti “Soode kaitse ja taastamine” käigus loodi tingimused soodele omase veerežiimi taastumiseks ligikaudu 7900 ha-l. Soid taastati Alam-Pedja, Ohepalu, Sirtsi ja Tudusoo looduskaitsealadel ning Lahemaa ja Alutaguse rahvusparkides. Samuti tehti loomastiku inventuure ja erinevaid seiretöid. Ühtlasi korraldati 135 hariduslikku ning kaasamisega seotud üritust, kus osales kokku enam kui 5500 inimest. Muuhulgas toimusid kümned õppepäevad, koolitused, talgud, avalikud arutelud, soomatkad ja seminarid. Valmis 9 õppefilmist koosnev “Ah soo!” sari, mida nüüdseks laialdaselt ka koolides kasutatakse. Samuti on soode taastamisest jooksvalt räägitud nii meedia kui ka erinevate õppematerjalide vahendusel. Projekti tutvustava ülevaate leiab SIIT

Projekti veab eest Eestimaa Looduse Fond (ELF) koostöös Tartu Ülikooli, MTÜ Arheovisiooni, RMK, Keskkonnaameti, vabatahtlike ning mitmete teiste partnerite ja sõpradega. Lõpuseminaril jagavad asjaosalised oma muljeid ja mõtteid soode taastamisest Eestis.