Kutse projekti “Soode kaitse ja taastamine” lõpuseminarile 8.12

Olete oodatud projekti „Soode kaitse ja taastamine“ lõppu tähistavale seminarile 8. detsembril kell 14–17!

Projekti veab eest Eestimaa Looduse Fond (ELF) koostöös Tartu Ülikooli, MTÜ Arheovisiooni, RMK, Keskkonnaameti, vabatahtlike ning mitmete teiste partnerite ja sõpradega. Lõpuseminaril jagavad asjaosalised oma muljeid ja mõtteid soode taastamisest Eestis.

Sündmus toimub paralleelselt nii Tartu Elektriteatris (Jakobi tn 1) kui ka Zoomis. Kohapeal saab osaleda kuni 50 inimest, kel taskus Covid-19 pass. Elektriteatris osalemiseks registreerumine on lõppenud.

Seminari kantakse otse üle (täpsem info tuleb siia ja soo.elfond.ee lehele) ning see on järelvaadatav ELFi YouTube’ist ja soo.elfond.ee lehelt.

Seminari programm

Seminari järel pakume suupisteid


Projektist

Projekti “Soode kaitse ja taastamine” käigus loodi tingimused soodele omase veerežiimi taastumiseks ligikaudu 7900 ha-l. Soid taastati Alam-Pedja, Ohepalu, Sirtsi ja Tudusoo looduskaitsealadel ning Lahemaa ja Alutaguse rahvusparkides. Samuti tehti loomastiku inventuure ja erinevaid seiretöid. Ühtlasi korraldati 135 hariduslikku ning kaasamisega seotud üritust, kus osales kokku enam kui 5500 inimest. Muuhulgas toimusid kümned õppepäevad, koolitused, talgud, avalikud arutelud, soomatkad ja seminarid. Valmis 9 õppefilmist koosnev “Ah soo!” sari, mida nüüdseks laialdaselt ka koolides kasutatakse. Samuti on soode taastamisest jooksvalt räägitud nii meedia kui ka erinevate õppematerjalide vahendusel. Projekti tutvustava ülevaate leiab SIIT

Projekti ning lõpuseminari rahastab Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus.