Kuidas läks märgalade päeva tähistamine üle Eesti?!

Suur aitäh kõigile, kes rahvusvahelise märgalade päeva matkadel osalesid või lihtsalt märgalade heale käekäigule kaasa elavad!
Võib väita, et nii suure tähelepanu osaliseks ei olegi varasemalt rahvusvaheline märgalade päev ja meie märgalad korraga saanud. Suur rõõm on, et märgalasid märgatakse! 🙂
Silvia Lotman tegi kokkuvõtte, kus ja kui palju inimesi Eesti erinevatele märgaladele jõudis ning kes-kus-kuidas märgaladest kõneles:
Kokku toimus 70 loodusmatka, kus osales üle 700 eestimaalase! Vahvate matkakorraldajate eestvedamisel külastati rahvusvahelise tähtsusega Ramsari alasid, Natura 2000 üle-euroopalise tähtsusega kaitsealasid ja riikliku tähtsusega kaitsealasid, sealhulgas käidi vähemalt 7 korral Soomaal, 6 korral Emajõe-Suursoos, 4 korral Lahemaal, 4 korral Alutagusel, 3 korral Endlas, 2 korral Luitemaal ja 2 kohas Matsalus. 29 korda matkati räätsadel (sh Preeriakoja matkal meisterdati räätsad ise), 26 korral matkati jalgsi, 7 korral tõukekelguga (sh üks öine pealampidega matk Öördi rabasse ja korduvad Matsalu lahe jääl seiklemised), 4 korral seigeldi koerarakendiga Emajõe-Suursoos, 3 korral matkati suuskadel (sh Tartu üliõpilaste looduskaitsering sõitis suuskadel nelja päevaga Kauksist Toilasse) ja 1 korral fatbike´idega Matsalu rahvuspargis. Mitmetel matkadel lõi kaasa ka meedia.
Teleajakirjanikest käisid matkamas nii TV3 Priit Adleriga kui Kanal2 Reporter Alutaguse matkaklubiga. Samuti jõudis sohu telesaate Osoon võttegrupp. Käisin soodes matkamisest rääkimas Terevisoonis. Keskkonnaamet viis rabamätta lausa Ringvaate saatesse kohale. Marko Kohv ja Piret Pungas-Kohv kõnelesid saates Hommik Anuga.
Raadioajakirjanikest oli kõige põhjalikum Kuku Reisirada autor Thea Karin, kes külastas nii Haeska Tuulingu talu, Häädemeeste rannamatka kui Soomaal Öördi raba taastamisala. Lisaks Kuku-raadio intervjuud Äratajas ja Ilmaparandajas, Vikerraadio Uudised ja Ökoskoop ning Anu Kaare ja Marko Aleksejevi vapper loodusmatkade tutvustamine Rapla Tre Raadios.
Ajalehtedest said märgalad põhjalikumalt fookusesse Postimehes, aga eriti tänuväärne on Keskkonnaameti inimeste artiklite sari: Elo Raspel koos Piret Pungas-Kohviga Õpetajate lehesAgu Leivits Sakalas, Andres Miller ja Tairi Teppo Hiiu Lehes ja veel artikleid, mida veel veebist ei leia. Matkajuhtidest õnnestus ajakirjanikke kaasa rabada peale Aivar Ruukeli veel näiteks ka Liina Steinbergil Virumaa Teataja ja Anu Kaarel Raplamaa sõnumid.
Venekeelseid matku kajastasid näiteks ETV+, Raadio 4 ja Novaja Gazeta.