ELF kutsub kõiki veebruari esimesel nädalal sohu
Eestimaa Looduse Fond kutsub tähistama 2.veebruaril peetavat rahvusvahelist märgalade päeva sooretke ning piltide ja lugude jagamisega.
Soode olulisus süsiniku talletaja, erilise elupaiga, vee puhastaja kui ka lihtsalt mõnusa matkakohana tõuseb üha enam esile. Paraku on Eesti soode hulk viimase sajandiga kahanenud kuivenduse mõjul enam kui poole võrra. Siiski on Eestis veel soid, mida hoida ja kuhu minna, erinevalt paljudest teistest riikidest. Märgalade päev annab hea võimaluse meie soode tähtsust esile tõsta.
Et märgalade päeva muljed jõuaksid ka teiste huvilisteni, ootame sooretkest selfisid. Foto juurde palume lisada soo nime ning võimalusel ka koordinaadid või
geotag – nii saame pildi kaardile kanda. Ühtlasi ootame lugusid teemal “Minu ja meie sood”. Lugu võib pärineda nii käesolevast kui ka mõnest varasemast aastast ning nii enda kui ka näiteks vanaema-vanaisa varamust. Lugusid võib olla ka mitu. Fotosid ja lugusid ootame koos kontaktandmetega hiljemalt 7.veebruariks aadressile
elf@elfond.ee, samuti võib selfi postitada Facebooki sündmuse lehele
https://www.facebook.com/events/200771110387063/
Meile saadetud fotod ja lood paneme üles oma kodulehele
https://soo.elfond.ee. Kõikide foto ja loo saatnud kooliklasside vahel loositakse välja kolm kevadist matkapäeva sootaastamisaladele koos giidi, toitlustuse ning kokkuleppel ka transpordiga. Teiste fotode ja lugude saatjate vahel lähevad loosi kaks ELFi talgutuusikut kahele. Võitjatega võtame ühendust pärast 10. veebruari e-kirja teel.
Rahvusvahelise märgalade päevaga tähistatakse Ramsari linnas 2. veebruaril 1971. a märgalade kaitseks sõlmitud kokkulepet. Vaata, mis toimub märgalade päeval mujal maailmas:
Sohu minnes soovitame valida ilmastikule vastav riietus ja jalanõud. Minge
sohu mitmekesi ja veenduge, et grupi peale on kaasa võetud vähemalt üks laetud telefon ning kõikidele matkalistele jagub natuke süüa-juua. Kui on plaan minna
sohu väljaspool matkaradu, vaadake kaitsealuse soo puhul üle ka kaitse-eeskiri. Ideid, millises soos sumbata, leiab ELFi lehelt:
https://soo.elfond.ee/astu-sohu
Kui jagad pilte või lugusid sotsiaalmeedias, lisa juurde #astusohu
Soovime häid sooelamusi!
Rohkem infot :
Piret Pungas-Kohv
ELFi keskkonnateadlikkuse spetsialist projektis “Soode kaitse ja taastamine”
Tel: 53440791
Mariliis Haljasorg
ELFi teabejuht
Tel: 56231633
©2016-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt “Soode kaitse ja taastamine” (Life Mires of Estonia). Kõik õigused kaitstud. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE Programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.