ELF kutsub kõiki veebruari esimesel nädalal sohu

Eestimaa Looduse Fond kutsub tähistama 2.veebruaril peetavat rahvusvahelist märgalade päeva sooretke ning piltide ja lugude jagamisega.
Soode olulisus süsiniku talletaja, erilise elupaiga, vee puhastaja kui ka lihtsalt mõnusa matkakohana tõuseb üha enam esile. Paraku on Eesti soode hulk viimase sajandiga kahanenud kuivenduse mõjul enam kui poole võrra. Siiski on Eestis veel soid, mida hoida ja kuhu minna, erinevalt paljudest teistest riikidest. Märgalade päev annab hea võimaluse meie soode tähtsust esile tõsta.
Et märgalade päeva muljed jõuaksid ka teiste huvilisteni, ootame sooretkest selfisid. Foto juurde palume lisada soo nime ning võimalusel ka koordinaadid või geotag – nii saame pildi kaardile kanda. Ühtlasi ootame lugusid teemal “Minu ja meie sood”. Lugu võib pärineda nii käesolevast kui ka mõnest varasemast aastast ning nii enda kui ka näiteks vanaema-vanaisa varamust. Lugusid võib olla ka mitu. Fotosid ja lugusid ootame koos kontaktandmetega hiljemalt 7.veebruariks aadressile elf@elfond.ee, samuti võib selfi postitada Facebooki sündmuse lehele https://www.facebook.com/events/200771110387063/
Meile saadetud fotod ja lood paneme üles oma kodulehele https://soo.elfond.ee. Kõikide foto ja loo saatnud kooliklasside vahel loositakse välja kolm kevadist matkapäeva sootaastamisaladele koos giidi, toitlustuse ning kokkuleppel ka transpordiga. Teiste fotode ja lugude saatjate vahel lähevad loosi kaks ELFi talgutuusikut kahele. Võitjatega võtame ühendust pärast 10. veebruari e-kirja teel.
Rahvusvahelise märgalade päevaga tähistatakse Ramsari linnas 2. veebruaril 1971. a märgalade kaitseks sõlmitud kokkulepet. Vaata, mis toimub märgalade päeval mujal maailmas:
http://www.worldwetlandsday.org/map
Sohu minnes soovitame valida ilmastikule vastav riietus ja jalanõud. Minge sohu mitmekesi ja veenduge, et grupi peale on kaasa võetud vähemalt üks laetud telefon ning kõikidele matkalistele jagub natuke süüa-juua. Kui on plaan minna sohu väljaspool matkaradu, vaadake kaitsealuse soo puhul üle ka kaitse-eeskiri. Ideid, millises soos sumbata, leiab ELFi lehelt: https://soo.elfond.ee/astu-soh
Facebooki sündmusega “Astu sohu!” saab liituda siin: https://www.facebook.com/events/200771110387063/
Kui jagad pilte või lugusid sotsiaalmeedias, lisa juurde #astusohu
Soovime häid sooelamusi!
Rohkem infot :
https://soo.elfond.ee/astu-sohu
Piret Pungas-Kohv
ELFi keskkonnateadlikkuse spetsialist projektis “Soode kaitse ja taastamine”
e-post: piretpk@elfond.ee
Tel: 53440791
Mariliis Haljasorg
ELFi teabejuht
e-post: mariliis@elfond.ee
Tel: 56231633