Astu sohu!

ELF kutsub kõiki veebruarikuu esimesel nädalal sohu!

2. veebruaril on rahvusvaheline märgalade päev. Tänavu kutsub ELF taaskord kõiki sohu ning soopilte ja -lugusid jagama! ELF ootab kõigilt matkalistelt sooselfit, samuti kogume lugusid teemal “Minu ja meie sood”. Lood võivad pärineda nii sellest kui ka mõnest varasemast aastast ning nii enda kui ka näiteks vanaema-vanaisa varamust. Fotot ja lugusid ootame hiljemalt 5. veebruariks aadressile elf@elfond.ee või Facebooki lehele. Kõigi fotode ja lugude saatjate vahel lähevad loosi tuusikud loodustalgutele. Sotsiaalmeedias saab fotot jagada ning otsida märksõnaga #astusohu.

Astu sohu aastaringselt!

Kuhu ja kuidas minna?

screen-shot-2017-01-04-at-21-18-45

Klõpsa kõrvaloleval kaardil ning otsi külastamiseks kõige meelepärasem soo! Õppe- ja matkaradade kohta leiad infot RMK lehelt.
Sohu minnes soovitame valida ilmastikule vastav riietus ja jalanõud. Minge sohu mitmekesi ja veenduge, et grupi peale on kaasa võetud vähemalt üks laetud telefon ning kõikidele matkalistele jagub natuke süüa-juua. Kui on plaan minna sohu väljaspool matkaradu, vaadake kaitsealuse soo puhul üle ka kaitse-eeskiri.

Mis on märgalade päev?

Iraanis, Ramsari linnas allkirjastati 2. veebruaril 1971. aastal kaalukas rahvusvaheline leping märgalade kaitseks. Seda päeva tähistatakse ülemaailmselt märgalade päevana.

Eesti soode hulk on viimase sajandiga kahanenud kuivenduse mõjul enam kui poole võrra. Samas tõuseb üha enam esile soode olulisus kliimamuutusega võtlemises – soo on süsiniku talletaja, eriline elupaik ja vee puhastaja. Erinevalt paljudest teistest riikidest on veel Eestis soid, mida hoida ja kuhu minna. Seepärast soovitame tähistada seda olulist päeva just toreda sooretkega!

2017. aasta “Astu sohu!”

Algatuse käigus laekus ligi 200 fotot ja 20 lühijuttu.

Meile saadetud 2017. aasta pilte näed siit!

Meile jagatud 2017. aasta lugusid näed siit!

Selisoo lumine panoraam. Foto: Marko Kohv

Selisoo lumine panoraam. Foto: Marko Kohv