Astu sohu!

ELF kutsus kõiki veebruarikuu esimesel nädalal sohu!

2. veebruaril on rahvusvaheline märgalade päev. Tänavu kutsus ELF kõiki sohu ning soopilte ja -lugusid jagama! 

Meile saadetud pilte näed siit!
Meile jagatud lugusid näed siit!

Algatuse käigus laekus ligi 200 fotot ja 20 lühijuttu. Lugusid ja pilte saatnud kooliklasside vahel loositi välja kevadised matkapäevad sootaastamisaladele. Võitjateks osutusid Haanja, Illuka ning Ilmatsalu koolide õpilased. Teiste jäädvustuste ja lugude saatjate vahel läksid loosi ELFi loodustalgute tuusikud kahele koos Rein Kuresoo raamatuga “Muutuv Eesti loodus”, mille said Helerin Väronen ja Elise Lätt. Palju õnne! Võitjatega võtame ühendust e-kirja teel.

Astu sohu aastaringselt!

Kuhu ja kuidas minna?

screen-shot-2017-01-04-at-21-18-45

Klõpsa kõrvaloleval kaardil ning otsi külastamiseks kõige meelepärasem soo! Õppe- ja matkaradade kohta leiad infot RMK lehelt.
Sohu minnes soovitame valida ilmastikule vastav riietus ja jalanõud. Minge sohu mitmekesi ja veenduge, et grupi peale on kaasa võetud vähemalt üks laetud telefon ning kõikidele matkalistele jagub natuke süüa-juua. Kui on plaan minna sohu väljaspool matkaradu, vaadake kaitsealuse soo puhul üle ka kaitse-eeskiri.

Mis on märgalade päev?

Iraanis, Ramsari linnas allkirjastati 2. veebruaril 1971. aastal kaalukas rahvusvaheline leping märgalade kaitseks. Seda päeva tähistatakse ülemaailmselt märgalade päevana.

Eesti soode hulk on viimase sajandiga kahanenud kuivenduse mõjul enam kui poole võrra. Samas tõuseb üha enam esile soode olulisus süsiniku talletaja, erilise elupaiga ja vee puhastajana. Erinevalt paljudest teistest riikidest on veel Eestis soid, mida hoida ja kuhu minna. Seepärast soovitame tähistada seda olulist päeva just toreda sooretkega!

Selisoo lumine panoraam. Foto: Marko Kohv

Selisoo lumine panoraam. Foto: Marko Kohv